Fundacja WENA

Fundacja została założona w 2004 roku przez grupkę rodziców, nauczycieli i fascynatów pedagogiki waldorfskiej.
Celem jej powstania było utworzenie pierwszej w Krakowie Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.

Do 2010 roku Fundacja funkcjonowała pod nazwą „SUB ALIS”. Po tym czasie zmieniła nazwę na Fundacja WENA.

Od początku swej działalności jest organizacją non-profit. Wszyscy jej członkowie swoją pracę wykonują społecznie. Ponadto Fundacja WENA posiada status organizacji pożytku publicznego. Każdego roku  zbiera 1% podatku przekazanego przez podatników i przeznacza je w całości na stypendia dla uczniów, których sytuacja finansowa nie pozwala na uiszczanie pełnego czesnego.

Celem nadrzędnym jest propagowanie pedagogiki waldorfskiej, współpraca z placówkami waldorfskimi w kraju i na świecie oraz innym instytucjami edukacyjnymi.

Organy fundacji:

Malwina Rogoda

Edyta Frankiewicz

Witold Roztocki

Fundacja WENA należy do Ogólnopolskiego Związku Szkół i Przedszkoli Waldorfskich
w Polsce. Link do strony Związku: http://www.zspwp.pl/